Kino dźwięku – premiera płyty Chopin University Electronic Music Studio
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina zaprasza na premierę płyty Chopin University Electronic Music Studio. Na płycie znalazły się kompozycje elektroakustyczne Tomasza Opałki, Żanety Rydzewskiej, Wojciecha Błażejczyka, Sławomira Wojciechowskiego, Mateusza Śmigasiewicza, Andrzeja Kopcia i Krzysztofa Kiciora. Wśród wykonawców są między innymi Małgorzata Walentynowicz, Martyna Zakrzewska, Magdalena Bojanowicz, Leszek Lorent, Andrzej Karałow. Premiera odbędzie się podczas wyjątkowego wydarzenia – Kina Dźwięku. Będzie to prezentacja dziewięciu kompozycji elektronicznych stworzonych w Chopin University Electronic Music Studio w systemie dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Będzie można wysłuchać także pierwszej polskiej kompozycji elektronicznej – „Etiudy na jedno uderzenie w talerz” Włodzimierza Kotońskiego – zmiksowanej w systemie Dolby Atmos. System ten, zapewniający wyjątkowe, immersyjne doznania przestrzenne, po raz pierwszy w Polsce zostanie wykorzystany przez kompozytorów muzyki współczesnej do projekcji kompozycji elektronicznych. Pokaz odbędzie się w ramach Chopin University Cinema, 27 stycznia 2023 r. o godzinie 19:00, w Sali Audytoryjno-Kinowej im. Karola Szymanowskiego. Wydawcą płyty jest Chopin University Press.