Niemy Movie

VISIT THE WEBSITE

Niemy Movie to czterech muzyków i aktor, wykonujących na żywo muzykę i dubbing do niemych filmów. Filmy w naszej interpretacji nabierają kolorów i humoru: ilustrujemy je muzyką w wielu stylach, postacie obdarzamy indywidualnymi głosami. Każdy z członków zespołu jest multiinstrumentalistą, poruszamy się swobodnie w różnych konwencjach, od klasyki po rozrywkę, od teatralnego patosu po kreskówkowy slapstick. Zmieniamy instrumenty w trakcie filmu, lektor na jednym oddechu naśladuje Króla Kier i Alicję, a efektem jest mozaika barw i emocji, kolory, które wykraczają poza odcienie szarości na ekranie.

W naszym repertuarze są filmy przygodowe, horrory, komedie, dramat, formy krótko- i pełnometrażowe. Z zamiłowania do kina i muzyki stale rozszerzamy repertuar o nowe filmy, szukamy inspirujących “dzieł osieroconych”, których projekcja nie wiąże się z naruszeniem praw autorskich. Nasze pokazy doceniła publiczność i organizatorzy wielu wydarzeń, także na prestiżowych festiwalach i w renomowanych obiektach kulturalnych.

Gościli nas m.in.

Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie, Festiwal EFeMKa, Ogrody Polityki, Festiwal Kina Niemego w Centralnym Basenie Artystycznym, Festiwal Kameralnego Lata w Radomiu, Festiwal Filmów Górskich, Festiwal Filmów Frapujących, Festiwal Fantasy Suwałki, Sandomierskie Centrum Kultury, Kino Praha, Dwór Artusa w Toruniu, Ośrodek Kultury w Piasecznie, Bielański Ośrodek Kultury w Warszawie, Fabryka Trzciny, Cud nad Wisłą, Pardon To Tu, Kino Alchemia, Absurd, Czarny Motyl…