• 10.04.2017 - prawykonanie DATA Selfie na 3 wykonawców na koncercie Katedry Kompozycji UMFC. Wystąpi trio Sonofrenia (Bartosz Kowalski, Krzysztof Kozłowski, Wojciech Błażejczyk).
  • 9.04.2017 – koncert monograficzny Wojciecha Błażejczyka w podkrakowskiej Willi Decjusza. W programie: Muzyka strun na gitarę elektryczną, fortepian, skrzypce, altówkę i wiolonczelę, Spirits of the Dead na flet altowy, skrzypce i altówkę, Horyzont cząstek na gitarę elektryczną, basową, obiektofony i elektronikę, Protokół na aktora i zespół. Wystąpi Hashtag Ensemble oraz sam kompozytor. godz. 17:00. Koncert poprowadzi Ewa Szczecińska z Polskiego Radia. Organizator: Fundacja Sonoris Chóru Polskiego Radia.
  • 4.12.2016 - prawykonanie utworu Kolonia karna na aktora, 2 głosy żeńskie i orkiestrę symfoniczną na festiwalu Generacje. Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Wojciech Michniewski, studio Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.
  • 3.12.2016 - premiera spektaklu A niech to czykolada w reż Ewy Piotrowskiej z muzyką Wojciecha Błażejczyka. Teatr Baj, Warszawa
  • wywiad z Wojciechem Błażejczykiem w Meakultura
  • 13.05.2016 – prawykonanie Koncertu na gitarę elektryczną i orkiestrę smyczkową na koncercie finałowym festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne , wyk. Wojciech Błażejczyk i orkiestra Wratislavia pod kierunkiem Jana Staniendy, Zamek Królewski w Warszawie. Utwór zamówiony w ramach programu Kolekcje – zamówienia kompozytorskie.
  • 9.07.2015 - wykonanie utworu Warsaw Music na zespół, głos i live electronics (przetwarzane na żywo dźwięki miasta) na festiwalu Warszawskie Ogrody Muzyczne, zagrają połączone zespołu Hashtag Ensemble (Polska) i Lucilin (Luxemburg), wizualizacje Rafał Gabzdyl, 19:00, Warszawa, dziedziniec Zamku Królewskiego.
  • 26.09.2015 – warsztaty dla dzieci z komputerowego przetwarzania dźwięku Zaklinacz dźwięków na Małej Warszawskiej Jesieni.

————————————

  • 22.03.2014 – prawykonanie utworu Trash Music na zespół instrumentalny, głos, OBIEKTOFONY (przetwarzane na żywo zużyte przedmioty) i live electronics, Festiwal Poznańska Wiosna. Zagra Sonofrenia, Warsaw Contemporary Ensemble, Marta Grzywacz, Marta Olko, Leszek Lorent, Michał Niedziałek (dyrygent), Marcin Wolniewicz (reżyseria dźwięku)

  • Już po PREMIERZE AUTORSKIEJ PLYTY Wojciecha Błażejczyka “Loopowizacje” wydanej przez ForTune Productions. Na płycie znajduje się 7 utworów na gitarę elektryczną solo, z elektroniką oraz w zespołach kameralnych, wszystkie autorstwa Wojciecha Błażejczyka i w jego wykonaniu, m.in. najnowszy utwór na gitarę elektryczną i live electronics “Guitar Sculptures”, zawierający eksperymentalne techniki gry i przetwarzania na żywo dźwięku gitary. 73 minuty muzyki. Wśród wykonawców Warsaw Contemporary Ensemble, Sonofrenia, Magdalena Kordylasińska-Pękala, Mateusz Szemraj, Wojciech Bylica, Leszek Lorent.

Tu można posłuchać fragmentów płyty:

Dziki Gon

Guitar Sculptures – Sculpture 4

Płyta dostępna na stronach EMPIKU